пʼятниця, 25 серпня 2017 р.

Ігор Гусаков Законодавчі новації – 2016/2017 при вивченні правознавства у загальноосвітній школі

У цьогорічних методичних рекомендаціях щодо вивчення правознавства у загальноосвітній школі (Лист Міністерства освіти і науки України від 09.08.2017 р. № 1/9-436 // https://igorgusakov.blogspot.com/2017/08/20172018.html) наголошується на потребі врахувати законодавчі новації, впроваджені у 2016-2017 рр. Пропонуємо тезовий виклад змістових аспектів згаданих у листі МОН України нещодавно ухвалених правових актів. Далі...


Про електронні версії підручників з основ правознавства (9 клас)

       До уваги вчителів правознавства, учнів та усіх, хто цікавиться правознавчою тематикою! На сайтах Міністерства освіти і науки України та Інституту модернізації змісту освіти опубліковані електронні версії підручників з основ правознавства для 9 класу загальноосвітньої школи. Посилання для ознайомлення з цією інформацією:

http://mon.gov.ua/activity/education/zagalna-serednya/elektronni-pidruchniki.html

https://imzo.gov.ua/pidruchniki/elektronni-versiyi-pidruchnikiv/elektronni-versiji-pidruchnykiv-dlya-uchniv-9-h-klasiv/osnovy-pravoznavstva/

вівторок, 22 серпня 2017 р.

Ігор Гусаков Вивчаємо сімейне право: комплекс дидактичних вправ

Зазначений комплекс дидактичних вправ спрямований на поглиблення знань учнів з тематики сімейного права. Змістовими аспектами запропонованих дидактичних вправ, зокрема, стали теми, вивчення яких передбачене навчальною програмою з основ правознавства для 9 класу загальноосвітніх навчальних закладів:


·         Сім’я.
·         Шлюб.
·         Взаємні права й обов’язки батьків і дітей.

Дидактична вправа «Знайдіть помилку»У витягах з Сімейного кодексу України допущені помилки.  Їх необхідно знайти і представити при цьому правильний варіант норми закону.
Дидактична вправа «Вилучіть зайве». У витягах з Сімейного кодексу України допущені помилки – додані зайві слова. Їх необхідно знайти і, вказавши на помилку, представити правильний варіант норми закону.
Дидактична вправа «Вставте слово». Витяги з Сімейного кодексу України містять пропущені слова.  На ці пропуски (позначені у завданні трьома крапками) необхідно вказати і представити при цьому правильний варіант норми закону.

Зазначені дидактичні вправи подані у вигляді презентацій. Назагал їх ефективніше виконувати через використання мультимедіа.







Ключі до відповідей до цих вправ можна знайти, аналізуючи текст відповідних статей Сімейного кодексу України. Вказівки на те, де ж допущені помилки у кримінально-правових нормах, також можна знайти, ознайомившись з рубрикою перевір себе.


Успіхів!